7 źródeł dofinansowania dla firm na start

Własna firma to duże wyzwanie, szczególnie, że na początku kiedy musimy zainwestować większość swoich oszczędności. Początkujący przedsiębiorcy niestety nie zawsze mają odpowiednią zdolność kredytową, dlatego muszą szukać innych źródeł dofinansowania.

Źródła dofinansowania dla firm:
– środki z urzędu pracy,
– dotacje z Unii Europejskiej,
– pożyczki i kredyty,
– dofinansowanie z samorządu,
– fundusze venture capital i private equity,
– inkubator przedsiębiorczości,
– anioły biznesu.

Fundusze venture capital i private equity

Private equity/venture capital to fundusze wykorzystane na rozwój nowych produktów i technologii, zwiększenie kapitału obrotowego, przejmowanie spółek lub na poprawę i wzmocnienie bilansu spółki. To wsparcie finansowe dla małych działających na rynku spółek. Jeżeli pomysł na biznes zostanie zaakceptowany przez inwestorów, wówczas firma może liczyć na pomoc finansową w wysokości od kilku do kilkudziesięciu milionów Euro. W zamian za to fundusz dostaje około 50% udziałów.

Inkubator przedsiębiorczości

Inkubator przedsiębiorczości jest instytucją finansową mającą na celu wsparcie finansowe początkujących przedsiębiorców. Ich oferta jest skierowana do małych i średnich firm, a także młodzieży i studentów orz podmiotów ekonomii społecznej.

Aniołowie biznesu

Anioły biznesu to osoby prywatne, które chcą zainwestować swoje pieniądze w innowacyjne, ciekawe pomysły początkujących przedsiębiorców, którzy nie mają kapitału na ich realizację. To idealne rozwiązanie dla młodych firm, które nie dysponują odpowiednim budżetem na rozpoczęcie działalności, a mają ciekawy pomysł na biznes. Aniołami biznesu najczęściej są zamożni artyści, bogaci sportowcy lub przedsiębiorcy, którzy już osiągnęli sukces. W zamian za udziały zgadzają się oni na finansowanie danego przedsięwzięcia.

Decydując się na założenie własnej firmy, nie zawsze musimy posiadać duże oszczędności, źródeł finansowania jest naprawdę dużo (o czym można się przekonać na stronie informacjabiznesowa.pl) i warto korzystać z takiej pomocy.