Ubezpieczenie OC skutera

Popularność jednośladów w Polsce nie maleje. Zwłaszcza w większych, zakorkowanych miastach często kierowcy poruszają się motorowerami czy skuterami, by zaoszczędzić czas nie stojąc w korkach, pieniądze (skuter spala aż do trzech razy mniej paliwa niż niewielkie auto). Moda ta widoczna jest nie tylko w środowisku młodych osób, ale i tych starszych. Warto pamiętać, że zakup ubezpieczenia oc dla skuterów jest obowiązkowe. Brak ważnej polisy kosztuje, a wraz ze zmianą w 2012 roku przepisów w tym zakresie, identycznie jak w przypadku braku OC dla pojazdów samochodowych, opóźnienie w opłaceniu ubezpieczenia nawet do 3 dni skutkuje dodatkowymi karami wymierzanymi przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Warto podkreślić, że towarzystwa ubezpieczeniowe, właśnie w związku ze wzrostem popularności skuterów, przygotowuje atrakcyjne oferty, również w pakietach, dla posiadaczy tych właśnie pojazdów. Dla przykładu warto porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą, zwykle najtańszą. Różnice mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Ubezpieczenie uzależnione jest nie tylko od roku produkcji, marki i historii użytkownika – posiadacza, ale i regionu, zasad użytkowania, miejsca garażowania i rodzaju wybranej płatności (jednorazowo, czy w ratach). Rzecz jasna towarzystwa ubezpieczeniowe kierują się w wyznaczaniu składki wieloma innymi informacjami, określającymi ryzyko. Wykupienie ubezpieczenia OC bowiem zapewnia ochronę w sytuacji, gdy w wyniku kolizji uszkodzone zostanie mienie innego użytkownika, czy ktoś zostanie pokrzywdzony z naszej winy. Wówczas koszty leczenia, wszelkich napraw pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe. Brak OC może oznaczać tylko i wyłącznie kłopoty, a często też zobowiązania finansowe na długie lata.

W przypadku ofert ubezpieczeniowych w Polsce ubezpieczenie, oprócz odpowiedzialności cywilnej, obejmuje zwykle także dodatkowo NNW czy ubezpieczenie Auto Assistance. Koszt takiego pakietu nie jest wygórowany, a warto zabezpieczyć się dodatkowo (tutaj można porównać najnowsze oferty). Przed wyborem konkretnej propozycji ubezpieczenia należy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Podkreślić warto, że oferty promocyjne, często z dodatkowymi bonusami, można znaleźć w sieci. W poszukiwaniach warto korzystać np. ze sprawdzonego kalkulatora, czy opinii innych.